|

28. ŚWIĘTO PIECZARKI

28. Święto Pieczarki rozpoczęło się 27 maja spotkaniem przedstawicieli branży pieczarkarskiej z Panią burmistrz Honorata Kozłowską i dr. Krystianem Szudygą – prezesem Stowarzyszenia Grzybów Uprawnych.
Sobota to przede wszystkim występy zespołów dziecięcych działających w Centrum Kultury oraz szkołach podstawowych w Wielichowie i Wilkowie Polskim: solistów ze szkoły rock&rolla, wokalistów Studia Piosenki oraz zespołu wokalno-instrumentalnego Szkoły Podstawowej. Na scenie zaprezentował się także Dj Matrix oraz zespół FERNANDO, który zaprezentował przeboje grupy ABBA.
Gwiazdą wieczoru był zespół Baciary, który wspaniałą muzyką folklorystyczną wprowadził widownię w taneczny nastrój. Sobotnie świętowanie zakończyła zabawa taneczna z Dj KIKSUU i występ grupy Cheerleaderek 40+ „Jak nie my to kto” .

Niedziela rozpoczęła się tradycyjnie od Mszy Świętej w intencji producentów grzybów uprawnych. Następnie z rynku na stadion wyruszył barwny korowód, który prowadziła Grodziska Orkiestra Dęta im. Stanisława Słowińskiego. Na stadionie odbyło się oficjalne otwarcie oraz odegrany został hejnał miasta Wielichowa. Podczas pieczarkowego obrzędu dożynkowego Burmistrz Honorata Kozłowska przekazała symboliczne klucze do miasta Pieczarce Betce i podziękowała wszystkim obecnym za przyjęcie zaproszenia i życzyła doskonałej zabawy.

Podobnie jak w ubiegłym roku odbył się konkurs kulinarny Kół Gospodyń, który w tym roku został rozszerzony do zasięgu wojewódzkiego. Przewodniczącym jury był znany z programów kulinarnych Pan Grzegorz Łapanowski.

Scena tego dnia obfitowała w liczne wydarzenia muzyczne, kulturalne, kulinarne i artystyczne m.in. występy cheerleaderek „Mini Skład” oraz „Czirczerki” , koncert Ludowego Zespołu Śpiewaczego „Wilkowianie” ,wokalistów Studia Piosenki oraz koncert Kolorowych Gitar.
Burmistrz Wielichowa Honorata Kozłowska wspólnie z Dyrektorem Centrum Kultury i zaproszonymi gośćmi wręczyła nagrody i wyróżnienia w konkursach, które odbywały się podczas Święta Pieczarki.
Uwieńczeniem wieczoru był koncert Ani Wyszkoni, która wraz ze swoim zespołem porwała zgromadzone tłumy.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaznaczyli swój udział i wkład w organizację „Święta Pieczarki”, za udział finansowy, rzeczowy a także organizacyjny. Za każdy przejaw dobrej woli i wsparcie bardzo dziękujemy.

Podobne wpisy