Poznaj nasze wyjątkowe

Święto Pieczarki

Najważniejsze wydarzenie kulturalne w Wielichowie

Święto Pieczarki

To wydarzenie dwudniowe, które przyciąga do Wielichowa kilkanaście tysięcy wspaniałych ludzi, na których czeka moc atrakcji.

Organizatorzy:
Burmistrz Wielichowa
Centrum Kultury w Wielichowie.

Historia Święta Pieczarki

Założenia:
Święto jest imprezą targowo – festynową o zasięgu ogólnopolskim skierowaną do producentów grzybów, firm z branży pracujących na rzecz pieczarkarstwa, wszystkich osób zawodowo związanych z pieczarką firm „okołopieczarkowych”. Impreza promuje polską branże pieczarkarską.

Idea:

• Zrodziła się w roku 1995 w Wielichowie niekoronowanej stolicy Zagłębia Pieczarkowego jako święto wszystkich producentów grzybów z zamiarem przekształcenia jej w ogólnopolskie spotkania pieczarkarzy. Pomysłodawcą święta jest Jan Grześ, ówczesny dyrektor Centrum Kultury w Wielichowie.
• W 1998 r. na Święcie po raz pierwszy swoja ofertę zaprezentowały firmy zagraniczne z Francji, Niemiec, Węgier i Holandii.
• W 2001 r. po raz pierwszy poszerzono Święto o część profesjonalną „Dzień Branżowy” oraz targi organizowane na terenach wystawowych Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Sielinku.

Nasi Partnerzy
i Sponsorzy:

Święto Pieczarki wspiera wielu sponsorów, dzięki którym możemy organizować to niesamowite wydarzenie pełne niezapomnianych chwil:

Chcesz zostać Sponsorem wydarzenia?

Mamy dla ciebie wiele ciekawych propozycji. Zapraszamy do kontaktu, a z przyjemnością przedstawimy więcej informacji.

Harmonogram Święta Pieczarki

Co roku podczas Święta Pieczarki organizujemy różne wydarzenia, ale mamy też wiele punktów stałych. Poznaj harmonogram typowego Święta Pieczarki.

1.
dzień

Sobota

Stadion w Wielichowie
ul. Parkowa

Występy, prezentacje, koncerty!

Spotkanie przedstawicieli branży pieczarkarskiej z Panią burmistrz Honoratą Kozłowską i dr. Krystianem Szudygą – prezesem Stowarzyszenia Grzybów Uprawnych.

Sobota to przede wszystkim występy zespołów dziecięcych działających w Centrum Kultury oraz szkołach podstawowych w Wielichowie i Wilkowie Polskim: solistów ze szkoły rock&rolla, wokalistów Studia Piosenki oraz zespołu wokalno-instrumentalnego Szkoły Podstawowej.

Występ gwiazd wieczoru.

  • 10:00 – 23:30
  • ul. Parkowa

Korowód, konkursy, koncerty

Msza Święta w intencji producentów grzybów uprawnych.

Barwny korowód z rynku na stadion. Symboliczne przekazanie kluczy do miasta przez panią burmistrz Pieczarce Beatce.

Konkurs kulinarny Kół Gospodyń.

Liczne wydarzenia muzyczne, kulturalne, kulinarne i artystyczne.

Koncert gwiazdy wieczoru.

  • 10:30 – 23:30
  • ul. Parkowa

2.
dzień

Niedziela

Stadion w Wielichowie
ul. Parkowa

Aktualności: